17.ledna  se konala tradičně Výroční valná hromada. Naši mladí hasiči si připravili  program na úvod. Letos jsme do našeho programu zapojili i přítomné hasiče ze sálu.Zahráli jsme si scénku vtip za stovku. Všem se  to moc líbilo. Po scénce naše nová vedoucí Markéta přečetla básničku o našich mladých hasičích.

Kuba to je malý zbojník,
kde je Kuba je i Honzík.
ale svoji práci plní výborně,
jsou to supr kluci nesporně.

9. května vyjeli mladí hasiči na první letošní pohárovou soutěž do Strakonic, na Otavský plamínek. V družstvu starších běželi- Bára koš, Pavla savice, Dominik mašinu, Míša hadice B, Jirka J. rozdělovač a Tereza s Vojtou proudy.  S časem 23,86 s se umístili na 7.místě.
Družstvo mladších běželo pouze v šesti- Katka šroubovala koš, Jenifer s Pepíčkem zapojili hadice B, Pavel rozdělovač a Jirka P. s Lukášem proudy.
Čas 23,34 s stačil až na 4. místo.
Zbylí 3 chlapci (Jan Brousil, Jakub Hauser, Robert Czyž) spojili síly s chlapci ze Sousedovic, utvořili tým ČESO a umístili se na krásném 2. místě.

Výsledky kategorie přípravka

Výsledky kategorie mladší

Výsledky kategorie starší

17. května se konala pohárová soutěž v Sousedovicíh. Mladí hasiči opět soutěžily v kategorii starší, mladší a přípravka. (jako v předchozí soutěži spojili naši 3 chlapci síly s chlapci ze Sousedovic)  Všechny 3 kategorie měly 2 pokusy.
V prvním pokusu u starších běželi- Dominik Zýma, Barbora Zýmová, Pavla Pelešková, Michaela Šefránková, Tereza Šelenková, Václav Chvosta, Vojtěch Babka. Ve druhém pokusu se vyměnil Vojtěch Babka s Jiřím Jáchymem.
Mladší kategorii reprezentovali- Kateřina Hauserová, Jenifer Czyžová, Pavel Brousil, Josef Šefránek, Jiří Peleška a Lukáš Zýma.
Přípravka se umístila na 3.místě, mladší obsadili 11.místo a starší se vyšplhali na krásné 2.místo! GRATULUJEME!!! yes

23. května vyjeli mladí hasiči na okresní kolo hry Plamen na Pražák. Ihned po nástupu běžela mladší kategorie štafetu 4x60 m a kategorie starší štafetu CTIF, útok CTIF a také štafetu 4x60. Po odběhnutí všech disciplín si došly děti na oběd, aby nabraly síly na požární útok, který měl rozhodnout o vítězství. Nejprve se požárních útoků zúčastnili mladší. Ze dvou pokusů se počítá ten lepší a to 22,28 s. Poté šli na požární útoky starší. První pokus se našim nepovedl podle jejich představ, tak do druhého pokusu dali všechny síly a zvládli útok za 20,95 s. Tím se vyzdvihli na příčku nejvyšší a tím si zajistili postup do KRAJSKÉHO KOLA které se koná 20. června.
MOC GRATULUJEME A PŘEJEME HODNĚ ŠTĚSTÍ!!!

Dne 30. května vyjeli mladí hasiči na soutěž do Volyně. Bylo krásné slunečné počasí a všichni měli dobrou náladu.
Nejprve šli na řadu nejmladší neboli přípravka. Naši 3 chlapci opět běželi se čtyřmi dětmi ze Sousedovic a vybojovali krásné 3. místo.
Poté soutěžila kategorie mladších. Při prvních pokusech se mírně zatáhlo, při druhých už pořádně pršelo a tak si naši mladší vybojovali 6. místo.
Nakonec přišli na řadu starší, ale to už opět svítilo sluníčko, druhé pokusy byly zrušeny, našim vše klaplo tak jak mělo a tak se umístili na krásném 3. místě.
Škoda jen, že sluníčko nesvítilo i při mladší kategorii...  smiley

20. června se konala krajská soutěž v Prachaticích. Ihned po příjezdu šli mladí hasiči běhat štafety požárních dvojic, aby se rozehřáli, jelikož následovaly závody požární všestrannosti. Po odběhnutí těchto dvou disciplín se všichni závodníci přesunuli do centra Prachatic na hřiště, kde se konaly zbylé disciplíny. Nejprve se běžely štafety CTIF, následovali útoky CTIF.
Poté se mladí hasiči odebrali na oběd, aby nabrali síly na štafetu 4x60.
Nakonec přišli na řadu požární útoky.
I přes to, že se naši mladí hasiči umístili až na 7.místě, patří jim chvála a velké DÍKY, za snahu a odhodlání se kterým do této soutěže šli. Věříme, že příští rok bude ještě úspěšnější než ten letošní!  yes heart

V sobotu 27. června se naši mladí hasiči zúčastnili pohárové soutěže ve Střelských Hošticích.
Naši nejmladší Jakub a Robert běželi opět s nejmladšími dětmi ze Sousedovic a vybojovali si v kategorii přípravka 4. místo.
Honzík, i když by mohl ještě běhat také za přípravku, byl moc šikovný a běžel za Volyňskou kategorii mladších, a ti se umístili na 11.místě.
Za kategorii mladších běželi- Katka, Jennifer, Pepíček, Pavel, Jirka P. a Lukáš. První pokus byl za 22,35 s, druhý zaběhli za 25,05 s. První pokus byl lepší, ale bohužel stačil až na páté místo.
Za kategorii starších běželi- Bára, Pavla, Dominik, Jirka J., Tereza, Míša a Vojta. První pokus měli za 29,29 s. Druhý pokus o 3 vteřiny vylepšili (26,81s) ale i tak to na bednu nestačilo a umístili se na 10. místě.
Po soutěži jsme chtěli jít na hřiště a oslavit úspěšnou sezonu, ale vzhledem ke špatnému počasí jsme to museli odložit, tak nám alespoň vedoucí rozdali dobroty které jsme si vysoutěžili a popřáli nám krásné prázdniny.

11.-18.července se konal letní tábor v Dole u Sedlice, na který se sjelo 60 mladých hasičů ze Strakonického okresu (včetně 9-ti mladých hasičů z Čepřovic). Celý týden se cestovalo po celém světě. Jako první jsme projeli Evropou,další den Asií poté Antarktidou, Austrálií, Amerikou a v pátek Afrikou. Hráli jsme různé hry a koupali se v bazéně. Vařili jsme si sami guláš, jeden večer jsme měli diskotéku kterou jsme si všichni užili. Také průvod masek se nám líbil. Poslední noc nám vedoucí připravili stezku odvahy.
Všichni jsme si tábor moc užili a už se těšíme na příští rok... yes

29. srpna se konal již 15tý ročník Memoriálu Jaroslava Roučeho v Česticích a naši mladí hasiči na něm nechyběli. Přijeli v plném složení-
kategorie starších- Bára, Pája, Dominik, Vojta, Míša, Nikola, Vašík a Terezka, která běžela za jiné družstvo.
Kategorie mladších- Katka, Jaroušek, Pepíček, Pavel, Jenny, Lukášek a Jirka P.
A naši 3 nejmladší opět vypomáhali u jiných družstev. Jakub běžel s Hoštickými a Robert s Honzíkem se Sousedovickými.
Po odběhnutí a po obědě dostaly děti sladkou svačinku.

Výsledky všech kategorií

10.října jsme jeli do Střelských Hoštic na podzimní kolo hry Plamen. Sluníčko se nad mlhu nevyhouplo, byla zima celý den.Soutěžilo se ve dvou  disciplínách ZPV a dvojice. Mladší obsadily desáté místo a starší si vybojovaly druhé místo. Všem moc gratulujeme.