Informace k veřejné sbírce pro Martínka

Vážení dárci,
velice si vážíme všech Vašich příspěvků, které jste poslaly Martínkovi, aby měl s tetou trochu lepší život. Peníze Martínkovi maminku nevrátí, ale můžou jemu a tetě aspoň jejich situaci ulehčit. K 31. 1. 2018 byla ukončena veřejná sbírka pro Martínka. Vzhledem k tomu, že jsou na účet nastaveny i trvalé příkazy, rozhodlo se zastupitelstvo tuto sbírku prodloužit od 1. 3. 2018 je tedy sbírka prodloužena.
Zde uvádím informace, jak budou peníze, které byly vybrány využity o tomto postupu bylo rozhodnuto na mimořádném zastupitelstvu obce:
4. Zastupitelstvo obce Čepřovice schvaluje, že s penězi na účtu, které byly vybránz v rámci sbírky, která byla ukončena ke dni 31. 1. 2018 pro Martínka bude hospodařeno takto:
1. Každý měsíc obdrží Martínek k rukám tety na její bankovní účet 5000 Kč pro potřeby Martínka a jeho tety. Tato částka se v případě nutnosti může v průběhu let navyšovat na žádost tety.
2. Z účtu Martínka se budou strhávat pravidelně tyto platby - školkovné, stravné, školné.
3. Dále se z účtu budou strhávat v případě potřeby tyto platby – kroužky, výlety, exkurze, kurzy, vzdělávací kurzy, sportovní aktivity a s ním spojené náklady (vybavení, soustředění)
4. Na základě potřeb Martínka a tety se v případě potřeby budou uvolňovat finanční prostředky na základě žádosti tety.
5. Částka 1,5 milion korun bude převedena na stavební spoření, který bude možno vybrat ve věku 21 let Martínka, a tyto peníze se mu budou dále na tomto účtu zhodnocovat.
6. Dále se Martínkovi zřídí spořící účet, na který mu bude vložena částka 250 000 Kč.
7. Zbylé peníze budou vloženy na účet, kde se budou moci zhodnocovat, ale zároveň budou k dispozici Martínkovi a tetě v podstatě okamžitě v případě potřeby, z tohoto účtu se bude vybírat částka 5000 Kč (viz bod1) a z tohoto účtu budou také hrazeny veškeré náklady, viz bod 2, 3 a 4.
 
V případě dotazů jsem Vám k dispozici na telefonním čísle 606630489 nebo na emailu obec.ceprovice@seznam.cz
 
Poláčková